Vo svojej profesijnej praxi lektorky jogy a ajurvédskej poradkyne používam výlučnej esenciálne oleje spoločnosti doTerra a iné používať nebudem. Prečo? Pretože spoločnosť doTerra je pre mňa zárukou vysokej kvality, čistoty a esenciálne oleje používam skutočnej denne. Môj postoj k spoločnosti doTerra a jej výrobkom nie je len moje osobné presvedčenie, ale vychádza i zo skúseností stoviek ľudí, pre ktorých som viedla hodiny jogy, a desiatky tých, ktorí skúsili moju ajurvédsku masáž, súčasťou ktorej je i aplikácia esenciálnych olejov. Tie používam nielen v práci, ale aj doma. Mám vlastnú rodinu, som mamkou dvoch malých detí a ako inak – i ja chcem pre svoju rodinu len to najlepšie.

ESENCIÁLNE OLEJE = VIAC AKO LEN KRÁSNA VÔŇA

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zložky, ktoré sa nachádzajú v semenách, kôre, stonkách, koreňoch, kvetoch a iných častiach rastlín. Keď začneme spoznávať silu esenciálnych olejov a ich miesto vo svete osobnej holistickej starostlivosti, pochopíme absolútnu nevyhnutnosť používania čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy.

Esenciálne oleje doTERRA sú prísne testované pomocou protokolu Certified Pure Therapeutic Grade – CPTG – Certifikované čisté oleje terapeutickej triedy. Tieto testy zaručujú, že oleje sú čisté, skutočné, prírodné a účinné. Sú viac než bio. Sú čisté, bez plnidiel a kontaminantov.

Esenciálne oleje nie sú len o vôni. Esenciálne oleje sú totiž skutočnou podstatou rastliny, jej esenciou, jej dušou. Je to tá životodárna podstata, ktorá rastlinku chráni pred škodlivými vplyvmi okolia a mikroorganizmov. A práve túto silu využívame pri ich aplikácii na ľudský organizmus.

Získavajú sa veľmi šetrným spôsobom destilácie vodnou parou alebo lisovaním za studena. Tým sa uchovávajú významné chemické látky, ktoré stelesňujú regeneračné, ochranné a imunitu posilňujúce vlastnosti rastlín.

VYBERAJTE STAROSTLIVO

Na trhu dnes existuje mnoho výrobkov, ktoré pekne voňajú, ale pokiaľ to nie sú 100%-ne čisté oleje, tak terapeutické účinky nemajú. Terapeutickými účinkami rozumieme konkrétne pôsobenie esenciálnych olejov na ľudský organizmus. Len esenciálne oleje najvyššej kvality dokážu na človeka harmonizačne vplývať po stránke fyzickej, psychickej a emocionálnej. Ak siahnete po nesprávnych výrobkoch alebo ak nepoznáte zásady bezpečného používania esenciálne olejov, môžete si aj uškodiť! Spoločnosť doTERRA preto ponúka množstvo verejne dostupných materiálov a informácií, ktoré pomôžu každému sa v danej problematike zorientovať. To vnímam ako veľké plus! Tiež disponuje mnohými internými vzdelanostnými materiálmi v podobe webinárov, záznamov konferencií či printovými materiálmi pre členov spoločnosti doTERRA. Stať sa členom je najvýhodnejšia možnosť, ako sa k esenciálnym olejom dostať!

JEDNA FĽAŠTIČKA = OBROVSKÉ MNOŽSTVO RASTLINNÉHO MATERIÁLU

Esenciálne oleje sú silne koncentrované látky a ich použitie meriame na kvapky. Lebo skutočne stačí len kvapka – dve, aby ste pocítili, ako vysoko účinné substancie to sú. Kvalitné esenciálne oleje teda určite nekúpite v supermarkete alebo kvetinárstve za 5 eur, ako si mnohí myslia. Ak ste niečo také pod príťažlivým názvom “Aromaterapia” v supermarkete alebo kvetinárstve našli, jedná sa pravdepodobne o umelo vytvorené vonné oleje, ktoré majú ale od esenciálnych olejov terapeutickej triedy na míle ďaleko, a odporúčam sa im vyhnúť.

Produkcia tých najčistejších olejov môže byť veľmi nákladná, pretože extrakcia len pol kila čistého esenciálneho oleja si môže vyžadovať niekoľko stoviek alebo aj tisícok kilogramov rastlinného materiálu. Vedeli ste napríklad, že pol kila čistého medovkového oleja sa predáva za tisíce eur? Aj keď to znie pomerne draho, je dôležité si uvedomiť, že vyprodukovanie 0,5 kg medovkového oleja si vyžaduje až 3 tony rastlinného materiálu…

Dôležitý aj starostlivý výber správnych rastlinných druhov a častí rastlín zbieraných v ten správny čas, kedy majú najvyššiu koncentráciu zlúčenín esenciálnych olejov. To je ďalšia z požiadaviek kladených na kvalitný extrakt esenciálnych olejov testovanej triedy.

KEDY JE DOTERRA SPRÁVNA VOĽBA PRE VÁS

Esenciálne oleje a výrobky spoločnosti doTERRA sú pre vás ideálne, ak sa zaujímate o zdravie seba a vašich blízkych. Ak hľadáte prírodné a bezpečné riešenia pre vás, vašu rodinu a priateľov. Ak ste odhodlaní prevziať zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk a pravidelným používaním esenciálnych olejov pozitívne ovplyvniť úroveň diskomfortu, či bolesti, ktorá vás aktuálne trápi. Ak chcete svoj život posunúť na vyššiu kvalitatívnu úroveň. Alebo ak vás zaujíma možnosť extra zárobku. Lebo i to je jedna z možností, ktoré spoločnosť doTERRA svojim členom ponúka…

Spoločnosť doTERRA je známa a stabilná značka fungujúca na trhu už 12 rokov. Má výsledky a státisíce spokojných užívateľov po celom svete. To je pre mnohých, vrátane mňa, zárukou toho, že pripojiť sa práve k tejto spoločnosti je tou správnou voľbou. DoTERRA je férová a motivujúca spoločnosť, ktorá ponúka nielen vysoko kvalitné výrobky, ale aj 3 cesty, ako sa k daným výrobkom dostať. Sú nimi maloobchodný nákup, výhodný nákup po registrácii, kedy sa k olejom dostanete o 25% výhodnejšie. Alebo ponúka tretiu cestu – podnikateľskú príležitosť, pre každého, kto si esenciálne oleje zamiloval. Je to skvelá možnosť zmeniť svoju vášeň v podnikanie, rozšíriť si obzory, spoznať nových ľudí, vytvoriť si vedľajší príjem, zmeniť svoj život.

Netvrdím, že možnosť venovať sa esenciálnym olejom hlbšie a podrobnejšie a využiť túto podnikateľskú príležitosť, je pre každého… Pre každého to ani zďaleka nie je. Ale ak cítite, že vás voňavý a prírodný svet esenciálnych olejov zaujíma a chcete sa dozvedieť viac o všetkých možnostiach, ako ich do svojho života začleniť, neváhajte ma kontaktovať!  Rada vás prevediem.

Budem sa tešiť.

S láskou

4 najčastejšie námietky “antidotterákov”

Viete, čo na svojej práci s doTERRA milujem? Že mi táto spoločnosť ponúka esenciálne oleje najvyššej kvality, množstvo vzdelanostných materiálov, možnosť realizácie. A to všetko je prístupné každému, kto cíti súznenie s čistou silou rastlín. Napriek tomu sa čoraz...