Viete, čo na svojej práci s doTERRA milujem? Že mi táto spoločnosť ponúka esenciálne oleje najvyššej kvality, množstvo vzdelanostných materiálov, možnosť realizácie. A to všetko je prístupné každému, kto cíti súznenie s čistou silou rastlín. Napriek tomu sa čoraz častejšie ozývajú hlasy rôznych “antidotterákov”, jednoducho ľudí, ktorí sú z akéhokoľvek dôvodu proti doTERRE… a dušujú sa námietkami ako “doTERRA je drahá”, “v doTERRE zarábajú baby, čo to ponúkajú”, “doTERRA nie je lokálna”, či “doTERRA je mainstreamová”. Poďme sa teda na tieto najčastejšie námietky pozrieť a ozrejmiť si, čo mnohým antidoterrákom zjavne uniká…

 1. “DOTTERU NIE, LEBO CENA VÝROBKOV JE VYSOKÁ”

Stále sa nájdu ľudia, čo budú vyhľadávať veci lacné alebo lacnejšie. Podľa mňa esenciálne oleje doTERRA drahé nie sú. Sú to totiž silne koncentrované látky, na výrobu ktorých sa spotrebuje obrovské množstvo rastlinného materiálu najvyššej kvality. A aj keď sa nám na pohľad 15ml fľaštička môže zdať malá, je potrebné si uvedomiť, že to dávkovanie esenciálnych olejov je na kvapky – ktorých je v jednej takej fľaštičke približne 250.

Napríklad na výrobu 1 litra esenciálneho oleja Peppermint – Mäta prieporná sa spotrebuje až jedna tona rastlinného materiálu! Jedna jediná kvapka tohto oleja je tak obdarená silou 28 šálok silného mätového čaju. Ak vezmeme do úvahy, že jedna fľaštička obsahuje cca 250 kvapiek, môžeme túto malú fľaštičku prirovnať k sile 7000 šálok mätového čaju. Za cenu 28 eur maloobchodne alebo 21 eur pre registrovaných.

Cena je tak priamo úmerná kvalite. A ak aj napriek tomu chce niekto hľadať lacnejšie varianty esenciálnych olejov – tak nech používa iné, lacnejšie. V istom zmysle je to dané aj tým, že prosto nie každý je naladený na vlnu hojnosti… Ja sa už roky riadim mottom:

“Množstvo bohatstva, ktoré si priťahujem do svojho života, je priamo úmerné miere úcty, ktorú mám k sebe samej”

 

A musím povedať, že práve pri používaní esenciálnych olejov spoločnosti doTERRA mám pocit, že tá miera úcty, ktorú mám k sebe samej, sa zvyšuje. Lebo cítim, ako si doprajem niečo výnimočné, čisté kvalitné esencie, doslova čisté duše rastlín, ktoré nechám pôsobiť.

 

2. “DOTERRU NIE, LEBO JE TO MLM”

Tak táto námietka súvisí s tou predošlou a je to o tom, akú úctu máte k práci iných. Lebo keď niekto zastáva názor, že je niečo zlé, lebo “je to MLM a zarobia si baby, čo to ponúkajú”, tak veľkú úctu k práci iných nemajú. Multi level marketing, sieťový marketing, je veľmi rozšírený a férový spôsob zárobku mnohých, prevažne žien, ktoré sa takto často realizujú popri zamestnaní či materskej. To platí pre doTERRU rovnako ako pre ďalšie stovky iných spoločností, ktoré ponúkajú nielen esenciálne oleje, ale kdejaké výživové doplnky, kozmetiku a pod.

Navyše, tieto “baby z doTERRY” sa pravidelne venujú vzdelaniu v oblasti aromaterapie, vedia ohľadom použitia esenciálnych olejov poradiť a mnohé odporučiť, vybavia objednávku, zaplatia poštovné a doručia vám tovar. Takže skutočnosť, že z predaja dostanú nejakú danú províziu, nie je niečo, za čo by sa mali hanbiť a na čo by mali iní namietať.

Sieťový marketing je určite najférovejší spôsob bočného zárobku či podnikania, lebo odmeňuje tých, čo sú aktívni a čo sa snažia. A komu sa nepáči to, že “si tieto baby takto zarobia”, v doTERRE má stále možnosť registrácie, čím môžete oleje a produkty získať výhodnejšie.

3. “DOTERRU NIE, LEBO PODPORUJEM LOKÁLNE”

Vidíte tú pani na obrázku v úvode tohto článku? Pozrite sa na ňu, lebo pri tejto námietke sa ja osobne tvárim asi 10x exponovanejšie než ona… Lebo neviem, či si niekto naivne predstavuje, že esenciálne oleje je získať zo slovenských lúk a polí, alebo čo tým vlastne títo antidotteráci myslia – ale možné to nie je! Možno máte susedu bylinkárku, ktorá ručne za splnu mesiaca zbiera byliny a vyrába z nich rôzne tinktúry a mastičky a kdečo. To chválim a podpora takýchto vecí je skvelá. Ale určite daná suseda nevyrába esenciálne oleje terapeutickej triedy. Takže netreba pliesť hrušky s jablkami…

Spoločnosť doTERRA na výrobu svojich esenciálnych olejov používa rastliny z ich prirodzeného miesta výskytu – áno, z rôznych kútov zemegule. Tiež zaisťuje realizáciu každého opatrenia od výsadby semien až po dodávku esenciálneho oleja priamo domov, aby vám mohla priniesť zodpovedne získané a dôkladne otestované oleje vysokej kvality.

A ak niekto za “podporu lokálneho” považuje to, že prezentuje výtobky, ktoré boli nafľaškované, oetiketované a poslané od našich zahraničných susedov, tak to vnímam ako čisté pokrytectvo, a ľudia používajúci túto námietku by si už mohli dať aspoň tú námahu a obzrieť sa po slovenskej firme, ktoré odoberá esenciálne oleje….

4. “DOTERRU NIE, LEBO JE MAINSTREAMOVÁ”

Týmto argumentom ľudia často myslia to, že doTERRA je známa a stabilná značka fungujúca na trhu už 12 rokov. A niektorí ľudia prosto majú túžbu prezentovať sa ako inovátori, ktorí tomu, čo je stabilné, prosperujúce, obľúbené neveria. Tak to už je každého osobná vec, ale pre mňa osobne, je spolupráca so silnou spoločnosťou, ktorá má výsledky a státisíce spokojných užívateľov po celom svete, obrovskou výhodou. Viem, ako funguje, prečo tak funguje a ak potrebujem nejaké informácie o olejoch, o účinkoch alebo o čomkoľvek – všetko si dokážem nájsť.

Prezentovať, sprostredkúvať a ponúkať relatívne nové značky a nepoznané produkty, si môžete dovoliť, ak ste silná charizmatická osobnosť s nesmiernym dosahom na ľudí, ktorých o produkte presvedčíte už len tým, že ho sami používate. Alebo ste influencer s miliónom sledovateľov na sociálnych sieťach a ľudia každé vaše slovo doslova “žerú”. Ale ak takouto osobou objektívne nie ste, je na mieste zvážiť, či chcete venovať čas a energiu do ponúkanie niečoho nie veľmi známeho. A výsledky sa dostavia za veľmi dlhú dobu alebo vôbec…

Alebo či sa radšej pridáte k overenej a prosperujúcej značke so silným menom. Pre mňa bola táto voľba jasná a veľkú zásluhu na tom majú aj rôzne vzdelávacie a marketingové informácie, ktoré doTERRA ponúka. Tie sú dostupné a zrozumiteľné. Či už vo forme online katalógov alebo v printovej verzii, vo forme kníh a brožúr o bezpečnom používaní esenciálnych olejov. Alebo dokonca prostredníctvom webinárov a podporných internetových skupín.

S láskou

Prečo práve doTERRA?

Vo svojej profesijnej praxi lektorky jogy a ajurvédskej poradkyne používam výlučnej esenciálne oleje spoločnosti doTerra a iné používať nebudem. Prečo? Pretože spoločnosť doTerra je pre mňa zárukou vysokej kvality, čistoty a esenciálne oleje používam skutočnej denne....